Harbiye Turizm ve Gastronomi Derneği, 1. Yıl dönümü nedeniyle dayanışma yemeği düzenledi. Harbiye Kule Restaurant’ta gerçekleşen dayanışma yemeğine: CHP Hatay Millet Vekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,Samandağ Belediye Başkanvekili Meltem Ahraz Nural, Defne Belediye Başkanı Opr. Dr. İbrahim Yaman,Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız,Samandağ Gastronomi Derneği Başkanı Gül Rencüs, CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, CHP Defne İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri, Defne Belediye Meclis Üyeleri ve birçok sayıda konuk katıldı. Gastronomiye katkılarından dolayı Samandağ Belediyesine verilen plaketi Belediye Başkanvekili Meltem Ahraz Nural aldı.

Harbiye Turizm ve Gastronomi Derneği’nin düzenlemiş olduğu dayanışma yemeğinde konuşma yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş: Harbiye Turizm ve Gastronomi Derneği 1. Yıl dönümü dayanışma gecesinde bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum, emeği geçen herkese ve dernek yöneticilerine teşekkür ederim. Gurur duyduğum Gastronomi kenti Hatay’ımızı daha da ileriye taşıyacağız’’ dedi.

Defne Belediye Başkanı Opr. Dr. İbrahim Yaman: ‘’Bu anlamlı organizasyonda güzel Defnemizde bir araya geldik. Harbiye; Defne’nin ve Hatay’ın gözbebeğidir.5000 yıllık tarihi ile doğal yapısıyla, Harbiye Şelaleleri ve havzası ile önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Bu Turizm potansiyelini harekete geçirmek, Harbiye’yi eski görkemli günlerine kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız’’ dedi.
CHP Hatay Millet Vekili Mehmet Güzelmansur: ‘’Geçmişte yaşanan medeniyetlerin kültürlerini koruyarak taşıdığımız sofralarımızın zenginliğini, hoşgörü içerisinde kardeşçe yaşayarak gelecek kuşaklara taşımaya devam edeceğiz’’ dedi.