Samandağ Belediyesi ile İşkur arasında “İşbirliği Protokolü” imzalandı. Toplum Yararına Program kapsamında Samandağ Belediyesi ve İşkur İl Müdürlüğü arasındaki işbirliği ile beraber Samandağ Belediyesi bünyesinde geçici olarak istihdam edilecek işçileri kapsayan Protokole imzaları, Samandağ Belediye Başkanvekili Av.Meltem Ahraz Nural ile İşkur İl Müdürü Ziya Yüksel attı.

TYP’DEN 2000 İŞÇİ ALINACAK
BAŞVURU YARIN BAŞLIYOR

İŞ-KUR, okullar ve resmi kurumlardaki hizmetli ve işçi ihtiyacını karşılamak üzere, Hatay’da 6 ay süreli 2000 işçi alımı yapıyor.

Hatay İŞ-KUR, ilimizde istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak üzere 2000 işçi alımı yapacağını duyurdu. Alım için başvurular yarından 14.01.2019) itibaren İŞ-KUR’a yapılabilecek. Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce (İŞKUR) uygulanan Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında kamu kurumlarında 6 ay süreli çalıştırılmak üzere 2000 (iki bin) kişinin istihdam edilmesi için çalışmalar başladı.
İŞ-KUR İl Müdürü Ziya Yüksel ile kamu kurumları arasında protokoller de geçtiğimiz hafta imzalandı.
6 ay süreli 2000 işçi alımı için başvurular bugünden itibaren başlayacak ve 18 Ocak Cuma akşamına kadar devam edecek.
Programa, İŞKUR’a kayıtlı, 18 yaşını doldurmuş kadın adaylar ile 35 yaşından gün almış erkek adaylar başvuru yapabilecek. Adaylar, çalışmak istedikleri kamu kurumlarından yalnızca birisine başvuru yapacak olup, daha önceden İŞKUR veri tabanına kayıt yaptırmış olmanın, açılan bu TYP için yeterli sayılmayacağı kaydedildi.
İŞ-KUR duyurusunda, “Adayların yeniden İl Müdürlüğümüze gelerek başvuru yapması gerekmektedir” denildi.