Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hatay Muharip Gaziler Derneğini ziyaret etti. Hatay Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ramiz Bakır ve dernek üyeleri dernek binasında Belediye Başkanı Mithat Nehir ile bir araya geldiler. Ziyarette Belediye BaşkanYardımcısı Mehmet Ali Kamacı,Belediye meclis üyesi ve Muharip Gaziler Derneği üyesi Habip Kapı hazır bulundu.
Hatay Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ramiz Bakır :”Saygıdeğer Başkanım.Çok Değerli Gazi Arkadaşlarım.Canımızdan aziz bildiğimiz Vatanımız için;canını feda etmiş şehitlerimizin,biz yaşayan şehit gazileri;bu anlamlı ziyaretinizle onurlandırdınız.sizlere hoş geldiniz diyor,teşekkür ediyorum.Burada “Yiğidin Hakkını,Yiğide Vermek Adına” bir hususu sizlerle paylaşmadan geçemeyeceğim.Deneyimli ve donanımlı bir Belediye Başkanı olarak tanıdığımız siz sayın Başkan Mithat Nehir Bey;okuma yazma oranının çok yüksek olduğu Samandağ İlçesi gibi tarihin beşiğinde,tüm çalışmalarınızı insan ve çevre odaklı merkeze koyarak,halkınıza hizmet ettiğinize tanık oluyoruz.“Samandağ İlçemizin simasını değiştirmenizden dolayı,İlçede yaşayan gazilerimiz tarafından takdirle anılmaktasınız.Dünyanın 2. uzun sahiline sahip Samandağ İlçemizin çalışkan ve aydın halkının teveccühüyle iki dönemdir başkanlığa seçilen siz Sayın Başkan Mithat Nehir Bey her zaman biz gazilerden sıcak ilginizi ve sevginizi esirgemediniz.Gazi arkadaşlarımızın,sizlere ulaştırdıkları bütün sorunlarını dikkate aldınız ve çözümsüz bırakmadınız.Siz Sayın Başkanımızın bu Müşvik,sıcak,samimi duyarlılığı,biz gazilere verdiğiniz değer ve önemin göstergesi olmuştur.Hataylı Gaziler adına,bir kere daha teşekkürlerimizi arz ediyoruz.Yukarıda ifade ettiğim hakikatler ışığında,siz sayın Başkanımızın yanında olduğumuzu;biz gaziler olarak sizleri yürekten destekleyeceğimizi belirtmek istiyorum.Sayın Başkanım!Atatürk’ün ve onun eseri Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı yolunda; Varlığını feda etmeye bu gün de hazır olanların Askeri Kışlası olan bu evimizde;bizleri onurlandırmalarınızdan dolayı,tüm gazi arkadaşlarım adına teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir:” Sizlerle bir arada bulunmak bizleri duygulandırdı ve keyif verdi. Ülkemizin huzuru,birliği,selameti için canlarını hiçe sayan kahraman gazilerimizi yanındayız. İmkanlar dahilinde sizlere destek olmayı sürdüreceğiz.Kapılarımız süre,zaman sınırı tanımaksızın sizler için açık olacaktır.Ülkemizin birliğine,selametine katkılarınız unutulamaz. ” dedi .
Başkan Nehir, ziyaret sonunda Hatay Muharip Gaziler Derneği üyeleriyle hatıra fotoğrafı çekildi.