Samandağ Belediyesi, Bitkisel Atık Yağ ile ilgili ‘Geri Dönüşüm’ projesi kapsamında 2018 yılında da verim almaya devam ediyor. Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından İlçede bitkisel atık yağ kullanan üreticiler, sağlık kuruluşları ve okullardan atık yağları toplanma ve geri dönüşüme kazandırma çalışmaları sürdürülüyor.
Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber tarafından yapılan açıklamada; “Samandağ Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde, Bitkisel Atık Yağ ile ilgili ‘Geri Dönüşüm’ projemizi 2018 yılında da sürdürüyoruz. Son olarak, Tekebaşı İlkokulu, Al Beyt Brost, Samandağ Ortaokulu, Hıdırbey Ortaokulu, Gümüş Cafe, Manolya Otel, Çökmez Restoran, Limon Cafe, Truve Life Otel, Mobidik Cafe, Ata Dervişan Tesisleri, Akdeniz İlkokulu, Alba İskorpit, Bizim Ev Yemekleri, Samandağ Devlet Hastanesi, Hakan’ın yeri, Uğur Dondurma, Sıdıka Bedia Kara İlkokulu, Kekik Cafe ve Oscar Cafe’den toplamda 810 kilogram atık yağları topladık. Duyarlılık gösterip bu projeye destek olan kurum ve işletmelerimize teşekkür ederiz. İlçemizdeki diğer kurum ve işletmeleri de bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
Lavabo ve çöpe dökülen 1 Lt atık yağ, nehirlere, göllere ve denizlere ulaşarak binlerce litre temiz su kaynaklarını kirletir, kuşlara, balıklara ve diğer canlı türlerine zarar verir.
Lavaboya dökülen atık yağlar kanalizasyon sistemi içindeki katı atıkları boru yüzeylerine yapıştırarak tıkanıklıklara ve yoğun yağışlarda sel baskınlarına can ve mal kayıplarına neden olmaktadır.
Atık bitkisel ve hayvansal yağlarınızı pet şişe veya kaplarda biriktirerek; okul, cami, belediye, muhtarlık ve sitelerde bulunan atık yağ toplama bidonlarına bırakarak, çevre kirliliğini önleyebilirsiniz.

Mart 23, 2018

SAMANDAĞ’DA YAŞILAR HAFTASI ETKİNLİĞİ

Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Demokrasi ve İnsan Hakları Kulubü , Samandağ Belediyesinin katkılarıyla Yaşlılar haftası münasebetiyle etkinlik düzenledi. Yaşlılara Truva Restaurant’ta yemek verildi. Felsefe Öğretmeni Özlem Nural ,…
Mart 23, 2018

SAMANDAĞLI İŞ ADAMI DERVİŞ DÖNMEZ GÖZYAŞLARI İÇİNDE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Samandağ İş Adamlarından, Samandağ turizm ufkunun duayenlerinden Dervişan ve Anadolu Palace işletmecilerinin babası, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez’in Amcası Derviş DÖNMEZ vefat etti.Cenazesi bugün saat 12:00'da Deniz mahallesindeki evinden alınarak…

SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI MİTHAT NEHİR’İN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Mar 23, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir “ Yaşlılara Saygı Haftası” nedeniyle bir mesaj…

EMEKÇİNİN, ÜRETİCİNİN, ÇİFTÇİNİN YANINDAYIZ

Mar 22, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir. Fidancılığın merkezi Fidanlı mahallesinde…

SAMANDAĞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Mar 22, 2018
Samandağ Belediyesi ilçe genelinde bütün mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor. Samandağ…

BAŞKAN NEHİR, SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ DR.AHMET ÇAĞLAR BOZKURT'U ZİYARET ETTİ

Mar 22, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Devlet Hastanesi Başhekimlik görevinde…