İlçenin gelişip güzelleşmesi için dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren Samandağ Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Samandağ Belediyesi park ve bahçe ekipleri tarafından yeni parklar yapılırken parklarda bozulan yeşil alanlar ve oyun alanları temizlenerek düzenlemeye alınıyor.
Samandağ Belediyesi Park ve Bahçe Müdürü Perihan Çevikel Açıklamasında:”
"Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Park ve yeşil alanlarda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Parklarda ağaç dikim çalışmaları, ağaç budama ve bitki bakım çalışmaları, çim biçme, , mevsimlik çiçek dikimi ve bakım çalışmaları, kent mobilyası montajı ve tamiratı, çocuk oyun grubu montaj ve tamiratı, yeni park yapım çalışmaları, yeşil alan gübreleme çalışmaları ve yeşil alan tesisi çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Ataköy mahallesinde parke kaplama çalışması, bank, çocuk oyun guruplarının yenilenmesi, ve çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. Çanakoluk mahallesinde yeni Park yapımı tamamlandı. Kurt deresi mahallesinde sekiz dönümlük alanda park çalışmalarımız sürüyor. Şükrü kanatlı mahallesinde Basketbol sahası yapımı gerçekleştirildi.Şükrü kantlı mahallesinde Fen isleri müdürlüğü ile ortak olan çalışmamız dil okulu önü yol ve park yapım çalışması devam ediyor.Çiğdede mahallesi Sivas şehitleri caddesi üzerinde Belediyeye ait parselde park yapım çalışmasına başlıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

Şubat 23, 2018

BAŞKAN NEHİR'DEN, CHP İL BAŞKANI MULLAOĞLU’NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ,CHP Hatay İl Başkanı Servet Mulllaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Samandağ Belediye Meclis üyeleri ile birlikte CHP Hatay İl Başkan Servet Mullaoğlu İle bir araya gelen Başkan Nehir , genel siyasi gündemi değerlendirdi…
Şubat 23, 2018

SAMANDAĞ’DA “KOZANIN İPEĞE HEYECANLI YOLCULUĞU” PROJESİ TANITILDI

Sodes Destek Programı kapsamında Samandağ Belediyesi ve Samandağ Kadın Dayanışma derneği ortaklığıyla hazırlanan “Kozanın İpeğe Heyecanlı Yolculuğu “projesinin tanıtım toplantısı Samandağ Hikmet Dervişan tesislerinde gerçekleştirildi. Samandağ Belediye…

ADEM NURAL LİSESİ SAMANDAĞ DA TÖRENLE AÇILDI

Şub 23, 2018
İlçemizde Hayırsever Adem Nural tarafından yaptırılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin…

BAŞKAN NEHİR,MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Şub 22, 2018
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hatay Muharip Gaziler Derneğini ziyaret etti.…

KAYMAKAM DR. CAHİT ÇELİK’TEN BAŞKAN NEHİR’E VEDA ZİYARETİ

Şub 22, 2018
Samandağ İlçe Kaymakamı Dr.Cahit Çelik ,Mülkiye Müfettişi olarak atanmasının ardından…

SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NDEN ATIK YAĞ TOPLAMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Şub 22, 2018
Samandağ Belediyesi, Bitkisel Atık Yağ ile ilgili ‘Geri Dönüşüm’ projesi kapsamında 2018…