İlçenin gelişip güzelleşmesi için dur durak bilmeden çalışmalarını sürdüren Samandağ Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü ekipleri şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Samandağ Belediyesi park ve bahçe ekipleri tarafından yeni parklar yapılırken parklarda bozulan yeşil alanlar ve oyun alanları temizlenerek düzenlemeye alınıyor.
Samandağ Belediyesi Park ve Bahçe Müdürü Perihan Çevikel Açıklamasında:”
"Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde Park ve yeşil alanlarda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Parklarda ağaç dikim çalışmaları, ağaç budama ve bitki bakım çalışmaları, çim biçme, , mevsimlik çiçek dikimi ve bakım çalışmaları, kent mobilyası montajı ve tamiratı, çocuk oyun grubu montaj ve tamiratı, yeni park yapım çalışmaları, yeşil alan gübreleme çalışmaları ve yeşil alan tesisi çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Ataköy mahallesinde parke kaplama çalışması, bank, çocuk oyun guruplarının yenilenmesi, ve çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. Çanakoluk mahallesinde yeni Park yapımı tamamlandı. Kurt deresi mahallesinde sekiz dönümlük alanda park çalışmalarımız sürüyor. Şükrü kanatlı mahallesinde Basketbol sahası yapımı gerçekleştirildi.Şükrü kantlı mahallesinde Fen isleri müdürlüğü ile ortak olan çalışmamız dil okulu önü yol ve park yapım çalışması devam ediyor.Çiğdede mahallesi Sivas şehitleri caddesi üzerinde Belediyeye ait parselde park yapım çalışmasına başlıyoruz.” İfadelerine yer verdi.