Samandağ Belediyesi ilçeye daha kaliteli hizmet sunabilmek için Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yol ve kaldırımlarda başlatılan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları yoğun bir tempoyla sürdürülüyor.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talimatları ile Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yeni açılarak ilçeye kazandırılan yeni yolların yanı sıra ilçenin farklı cadde ve sokaklarında yenileme çalışmaları yaparak daha modern ve kullanışlı yolları vatandaşın hizmetine sunuyor.


Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut yaptığı açıklamada, belirlenen programlar dahilinde farklı mahallelerde eş zamanlı çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek; “ Bugün itibarı ile ekiplerimiz ile birlikte altı farklı mahallede eş zamanlı çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Fen İşleri ekiplerimizce Tekebaşı Mahallesi 351. Sokak ve 383. Sokak’ta yol temizliği yapılıyor. Kurtderesi Mahallesi’nden Vakıflıya çıkan yolda yol genişletme çalışası yapılıyor. Kuşalanı Mahallesi, Kuşalanı Anadolu Lisesi giriş yolunda yol çalışması sürdürülüyor. Mızraklı Mahallesi İnönü Caddesi’ne çıkan ara sokakta yol çalışması devam ediyor. Cemal Gürsel Mahallesi’nde Adana Sokağa bağlanan ara sokakta stabilize yol çalışması yapıldı. Cumhuriyet Mahallesi (Zezaniye)’de yol temizlik çalışması yapıldı. İlçenin tamamında eşit hizmet anlayışı ile çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın daha modern yollarda güvenli ve rahat ulaşım sağlamaları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerine yer verdi.