Halk Tv’de yayınlanan Kadir Çankaya İle Seçim otobüsü adlı program Hatay programı kapsamında Samandağ’da çekimlerini gerçekleştirdi. Samandağ Belediye Başkan Mithat Nehir ile Hz. Hıdır Parkında röportaj yapan seçim otobüsü daha sonra Samandağ sokaklarını dolaşarak vatandaşlarla röportajlar yaptı. Vatandaşlarının yerel seçime yönelik düşüncelerini sordu. Samandağ’da yapılan çekimler 22 Eylül Cumartesi günü Halk Tv Ekranlarında yayınlandı.
Emekli Öğretmen ”Cemil Kaplan:” Çok memnunuz. Mithat Nehir gelen belediye başkanları içerisinde en başarılı başkandır. Samandağ’ına yeni bir çehre kazandırdı. Başkan Nehir her anlamda İlçemizi güzelleştirdi. Destekliyoruz. Mithat Nehir’in bir dönem daha Belediye Başkanlığı görevini sürdürmesini istiyoruz. “dedi.
CHP ilçe delegesi Özcan Özçelik :” Öncelikle Halk Tv’ye bu çalışmadan dolayı teşekkür ederim. Samandağ Belediye Başkanımızın hizmetlerinden memnunum. Yaptığı hizmetlerde gerçekten elle tutulur, gözle görülür bir emek söz konusudur. Büyükşehir’e katıldıktan sonra bütün mahallelerin yükü Samandağ Belediyesinin üzerinde kalmıştır. Samandağ Belediyesi özveriyle çalışıyor. İlçemizde %70 oranında eksiklikleri giderdiler. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i CHP adayı olarak görmek isteriz. Belediyeden çok beklentimiz var. CHP ‘li belediyeler iktidar partisi olan AKP ‘li belediyelerin imkânlarından azdır. İstediğimiz hizmetleri alıyoruz. Buradaki işadamlarımız ile işbirliği yapılarak fabrikalar kurulabilir. Yurtdışında yaşanan sıkıntılardan dolayı işsizlik had safhadadır. Bu konuda Belediye Başkanımız ve işadamlarının işbirliği ile istihdam konusunda çalışma yapılmasını istiyoruz.Belediye Başkanı Mithat Nehir’i destekliyoruz.Bir daha partimizin adayı olması ve seçilmesini istiyoruz.”dedi.


Özer Berber :”Belediye Başkanımız Mithat Nehir , ilçemizi güzelleştirdi. Yaşanabilir bir kent yarattı. Daha önceki belediye başkanları ile kıyaslandığında ilçemizde görev yapmış en başarılı belediye başkanı olduğunu düşünüyorum. “dedi.
Sami Kaplan :” Mithat Nehir , ilçemize gelmiş geçmiş en iyi belediye başkanıdır. İlçemize yeni bir çehre kazandırdı. Destekliyoruz.Bir daha bu göreve seçilmesini istiyoruz. “ dedi.
Alev Kuş: Çok memnunuz. Bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi hizmetleri bu dönemde aldık. Memenun değiliz desek ihanet etmiş oluruz.Belediye başkanımız Mithat Nehir’i destekliyoruz. Bir daha seçilmesini ve istikrarın devam etmesini istiyoruz.”dedi.
Özlem Zivaroğlu :” Mevcut belediye başkanımızdan gerçekten memnunuz. Önümüzdeki yerel seçimde aday olup bir daha göreve seçilmesini isteriz. “dedi.


Lale Özçelik :” Samandağ Belediye Başkanı sn.Mithat Nehir’in hizmetlerinden bizler memnunuz. Halkımızın da memnun olduğunu gözlemliyoruz. Mevcut Belediye başkanımız sn. Mithat Nehir’in bu göreve bir daha seçilmesini istiyoruz. “dedi.
Sezayi Sağaltıcı :” Samandağ halkı olarak hizmetlerden memnunuz. Daha önce Samandağ en temel hizmetleri bile alamıyordu. Belediye Başkanı Mithat Nehir’i seviyoruz ve destekliyoruz. 2019 yerel seçimlerinde CHP adayı olması ve seçilerek bu istikrarı sürdürmesini istiyoruz.”dedi.
Cumali Kudret :” Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’i son derece başarılı buluyorum. 2009 yılından bugüne görevde bulundukları süre içerisinde yol,su ,altyapı ,sahil temizliği, parklar,yeşil alanlar bir çok konuda hizmet ürettiler. “ ifadelerine yer verdi.
Songül Sağaltıcı :”Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve yönetimi , bugüne kadar Samandağ’ın gördüğü en iyi yönetimdir. Şu ana kadar Samandağ’ın gördüğü en iyi yönetimdir. Samandağ’da bu istikrarın devam etmesini istiyoruz.Belediye Başkanı Mithat Nehir’in göreve devam etmesini istiyoruz.”dedi.
Esnaf Yusuf Sürmeli :”Başkan Nehir, Şu ana kadar gelen başkanlar dahil hepsinden daha başarılı çalışmalar yaptı.Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onu destekliyoruz. Bir daha seçilerek görevine devam etmesini istiyoruz.”dedi.
Ali Vural :” Başkan Nehir %82 ile seçildi. Samandağ’ı birleştirdi. Bu oy oranı bile her şeyi anlatıyor. Hizmetlerden memnunuz ”dedi.
Emekli Öğretmen İhsan Can:” Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir Samandağ’ın çehresini değiştirdi. Ben 73 yaşında bir insanım. Böyle bir hizmet ancak Mithat Nehir döneminde görebildik. “ dedi.
Emekli Memur Abdurrahman Rencüzoğulları :” Mevcut yönetimden memnunuz. Belediye Başkanı Mithat Nehir’in bir sonraki dönemde görevinde devam etmesini istiyoruz. Ben 82 yaşındayım. Adnan Menderes döneminden bu güne kadar bütün partileri gördük. Aktif olarak siyaset yaptım. Bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün belediye başkanlarından daha iyi çalıştı. Dağ gibi arkasındayız.” Dedi.