Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde yapılan yaz kurslarına bir yenisi daha eklendi. Spor Müdürlüğü, gençler için spor kurslarına aralıksız devam ediyor. Samandağ Belediyesi Spor Müdürlüğü, gençleri yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda sporla buluşturmayı hedefleyerek gençlere yönelik basketbol kursu açıldı.
Gençlere basketbolu sevdirmeyi hedeflediklerini söyleyen Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı’nın yapmış olduğu açıklamada “çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmesi, öğrenirken eğlenmesi ve sportif becerilerini artırması için başlattığımız kurslara, basketbolu da ekledik. Spor ahlakıyla donatılarak, genç yeteneklerin keşfedilmesini hedefleyen belediyemiz tarafından sunulan kurslara katılan çocukların, yetenekleri doğrultusunda gelişimlerine katkı sağlanırken, çocuklarının eğlenerek profesyonel bir ekipten eğitim almaları sağlanıyor.”dedi

Basketbol kursunun Samandağ Kapalı Spor salonunda Beden Eğitimi Öğretmeni Orhan Kurtdere’nin yönetiminde Salı ve Cuma günleri verilmeye başlandığını belirtildi.
Belediyenin bu etkinliklerinden velilerde oldukça memnun. Çocuklarımızın sokaklarda gelişi güzel oynamaları yerine bu tür organizasyonlarda yer almalarının oldukça memnuniyet verici olduğunu belirttiler.