Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir öncülüğünde, Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. 11 Haziran Pazartesi günü başlayan eğitim 30 girişimci adayın katılımıyla 11 – 12 – 13 – 14 Haziran tarihleri olmak üzere 4 gün sürecek. İş kurmak isteyen girişimci adaylarının uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonunda sunacakları projenin KOSGEB tarafından onaylanması halinde 50 bin liraya kadar hibe desteği ve 100 bin liraya kadar da kredi desteği verilebilecek.


Samandağ Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle girişimcilik kursu 11 Haziran Pazartesi günü Saat 10.00 da Samandağ Belediyesi eski meclis salonunda başlatıldı. Eğitimler Kobi Danışmanı ve Girişimcilik eğitmeni Tansel Öter tarafından veriliyor.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgi verileceği bildirildi.