Çevre Koruma Haftası dolayısıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi sponsorluğunda Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) tarafından 09.06.2018 Cumartesi günü saat 10.00’da Samandağ Çevlik sahilinde sahil temizliği ve uçurtma şenliği gerçekleştirildi.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün destekleri ile gerçekleşen etkinliğe Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fikret Özçelik’de katıldı.

Özçelik; “Çevre Koruma Haftası münasebeti ile Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Samandağ Belediyesi Sponsorluğunda Ali İsmail Korkmaz Vakfı tarafından düzenlenen Samandağ Çevlik Sahilinin temizlenmesi ve uçurtma Şenliği etkinliğine Samandağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İler Müdürlüğü, Çevre Koruma Müdürlüğü ve Temizlik İleri Müdürlüğümüz ile birlikte katılım sağladık. Buradaki amacımız çevre kirliliğine dikkat çekerek bu konuda farkındalık yaratmaktır.” İfadelerine yer verdi.

Yapılan etkinlik Çevlikteki vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı. Vatandaşlar, bu ve bunun gibi çevre ile ilgili etkinliklere önem verdiklerini ve vatandaşlarımızın çevre temizliği konusunda daha fazla duyarlı olması gerektiğini belirterek etkinlikte emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiler.

Etkinlik, Çevlik sahilinde temizlik çalışmasının ardından uçurtma etkinliği ile devam etti.